| anonim_4396 a întrebat:

A lucrat cineva cu masina prin Bucuresti pentru firma Glovo? Adica sa livrezi mancare.Este rentabil scazand un cost al consumului de motorina de 6% la un program de 8-10 ore pe zi? Pentru ca nu stiu cam la ce bani iesi pe saptamana.Nelocuind chiar in Bucuresti nu am cu ce sa livrez decat cu masina proprie.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu o masina hibrida luata pe termen de leasing 3 ani contract merge. Cu masina personala nu merita. Ca PFA ai taxe de platit din aia 2000 lei trage 60% taxe

| Nemessys a răspuns:

Daca ai comenzi non-stop poti ajunge si la 2000 de lei PE SAPTAMANA, scazand comisionul, cartea de munca si carburantul. dar eu nu-ti recomand sa sufoci un diesel in oras

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am lucrat pe bicielta, dar am vorbit cu multi care faceau cu masina. Cum a zis si colegul de mai sus, nu iti recomand sa sufoci un diesel in oras, nu isi are locul. De profitabil este profitabil, e o munca foarte ok, insa iti recomand o masina pe benzina trecuta pe GPL, e cel mai ok asa.