| Admiraljoker a întrebat:

Salut, a mai lucrat cineva curier la amazon în Germania sau știe câte ceva lucruri? Am găsit un job la ei dar nu știu dacă merita sau nu sa pleci.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca cer sa fii fluent in limba germana, ca sa poti comunica su clientii.
Merita sa pleci numai dupa ce iei jobul si ai contractul semnat in mana!

| Admiraljoker explică (pentru Violleta2022):

Mi-au spus ca nu este obligatoriu sa știu limba și ca voi face un curs la ei 2 zile și îmi da 80€ pe zi și pe urma semnez contractul direct cu amazon și salariul în de 2100€ s-au 1800.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Admiraljoker):

Cine ti-au spus?
Este amazon direct sau firma de retrutare germana ori vreun cunsocut, amic de-al tau?

| Admiraljoker explică (pentru Violleta2022):

Mi-au spus la telefon ca este o firmă nemțească care lucrează direct cu amazon și nu este firma intermediară și voi lucra direct la ei cum se spune astea care sunt cu intermediari am văzut ca ai toate șansele sa-ți ei și țepe

| NisipLaMare a răspuns (pentru Admiraljoker):

Nu te baga la intermediari aia te hamalesc. Vorbeste direct cu firma.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Admiraljoker):

Cine ti-a spus la telefon?
Te-a sunat din Germania un angajat al firmei de recrutare germane sau te-a sunat altcineva? Cine?
Daca jobul este legal trebuie sa-ti trimita un link in germana, cu descrierea jobului si oferta.