| GhostAI a întrebat:

Salut, am 14 ani și sunt româncă. M-am gândit să merg în Coreea la 16 ani și să încerc să intru în comunitatea k-pop ca singer/dancer. Cu toate acestea, ceva mă trage înapoi și nu știu ce să fac, nici nu am bani să fac asta momentan. Aveți păreri?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Si cum crezi tu ca poti merge la 16 ani in Coreea?
Stii ca ai nevoie de un parinte sau tutore legal ca sa calatoresti peste hotare?
Esti multimilonara sa poti calatorii si locuii in Coreea?
Intai incearca sa faci o scoala de muzica in tara, ca sa te afirmi aici si international, sa inveti fluent coreeana si cine stie, poate asa cei din Coreea aud de tine.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu ai inca 18 ani, atunci trebuie sa mergi cu insotitor in strainatate, precum si acordul notarial (sau prezenta) ambilor parinti.
Ca fata singura si necunoscatoare de limba coreana ai putea deveni foarte repede prada unor interlopi si sa fii exploatata in conditii groaznice.

| johnnny123 a răspuns:

Cred ca pot identifica eu cateva "mici" probleme care te-ar putea trage inapoi:

1) Din punct de vedere legal nu poti pleca nicaieri la 16 ani de capul tau
2) Vorbesti fluent limba coreeana, ca sa ai vreo sansa sa te descurci acolo?
3) Din ce te vei intretine intr-o tara scumpa precum Coreea la varsta de 16 ani? Crezi te va angaja cineva, sau iti vor da parintii un milion de dolari de cheltuiala? Unde vei locui, ca nu inchiriaza nimeni unui copilas?
4) Cat de buna cantareata si dansatoare esti ca sa poti spera ca te va lua cineva in serios acolo? Ai facut ceva in domeniul asta in Romania?

| alina2k18 a răspuns (pentru johnnny123):

Poate vrea in Coreea de Nordwinking la sefu meu Kim jong un laughing
Acolo e ieftinwinking

| johnnny123 a răspuns (pentru alina2k18):

Acolo exista numai trupe de K-poc-poc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La KFC vei ajunge sau prin vreo fabrica nu mai visa atâta.