| Rusuflvs a întrebat:

Salut.
Am 14 ani, trec in clasa a 8-a si in viitor vreau sa ajung capitan de nava.
As vrea sa stiu ce liceu ar trebui sa fac si ce facultate sa urmez...
Si menționez inca o data ca an 14 ani

2 răspunsuri:
| Directioner99 a răspuns:

Liceul nu iti asigura nicio meserie, multi copii nu inteleg asta, te duci la care vrei tu si stii ca poti face fata ca sa iei bacu macar. Facultatea iti asigura, poti sa te duci la Universitatea Maritima Constanta sau Mircea cel Batran Constanta si posibil sa fie ceva si pe la Galati ceva facultati cu profil, nu-s sigura.

| Fărănume2504 a răspuns:

Poti merge la liceul millitar de la Constanta iar dupa ce il termini mergi la Academia Navala Mircea cel Batran Costanta.