| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am 15 ani si sunt la liceu, profil de Filologie.Ideea e ca nu imi place acest profil fiindca nu imi asigura viitorul in ce imi doresc eu, am ales acest profil pentru a scapa de matematica...si nu cred ca as vrea sa merg la o facultate. Eu imi doresc foarte mult sa merg pe tir in alta tara deoarece ma atrage aceasta meserie foarte mult.
1:Sunt de ajuns cele 12 clase pe care o sa le am?
2:E grea aceasta meserie, imi poate asigura un trai decent(nu ma intereseaza distanta de casa).
3big grinaca voi fi incepator evident am sanse sa fiu angajat undeva?
4.Un salariu de incepator variaza intre 1000-1200 cati bani as consuma daca nu as merge acasa?
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Gimmy97 a răspuns:

1DA; 2Nu; 3 Da; 4 depinde de distanta si ce transporti, daca e in tara 1500-2000 roni, daca e in strainatate 2000-2500+ roni.
Spers sa mergem candva pe tir amandoi, eu sunt deja tirist de un an happy

| anonim_4396 explică (pentru Gimmy97):

Mersi mult de ajutor big grin

1 răspuns: