| minix20 a întrebat:

Salut, am 15 ani si sunt la scoala de dimineata, intrebarea mea e, eu pot sa lucrez la profi la un program de 4 ore?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți, căci la această vârstă ei nu te angajează.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te angajeaza nimeni la varsta ta, trebuie sa fi major minim 18 ani, ei nu angajeaza la negru, si la 15 ani esti la scoala ce nevoie ai de servici? Ai alocatie pe care ti o dă scoala ce nu iti ajunge?

| ReddY25 a răspuns:

Ești mic

| Sophieka a răspuns:

Poti sa te angajezi de la varsta de 14 ani in anumite locuri, cu program part time, doar sa te accepte.
Si eu aveam activitati din care castigam bani la varsta ta, doar sa fi cu contract, sa nu fi fraierit cum am patit eu si multi altii.

Daca esti hotarat si increzator in tine, la interviu / telefon sau in CV specifici ca vrei sa lucrezi pentru a fi independent si a-ti consuma timpul intr-un mod util pe langa timpul pe care il acorzi invatatului si temelor.

| gabrielli a răspuns:

My friend, poate ca nu poți, dar eu te felicit ca nu vrei sa fii lepra. bravo

| BogdyB099 a răspuns:

Salut, legal te poti angaja cu acordul parintilor la un program de 4 ore.La 16 ani te poti angaja fara acordul parintilor la un program de 6 ore.Depinde daca seful de magazin vrea sa te angajeze la un program de genul.