| MariusNWM a întrebat:

Am 15 ani si urmeaza sa dau examenul.Ma gandesc ca mai departe sa ma duc pe un profil care tine de sudura. Daca dau la lacatusi o sa pot sa ies sudor sau tine de mai multe meserii profilul acesta? Imi puteti da un sfat?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sudor este o meserir cu ochi buni care se mai și strică, cu radiații și gaze. De aceea estr plătită mai bine, ca să fie atractivă cu toate aceste riscuri și in inconveniente.
Lăcătuș este o policalificare din domeniul mecanic, poți accesa multe locuri de muncă cu ea.

| MajorKing a răspuns:

Lăcătuș poate să fie mai multe, eu am terminat mecanică auto, dar nu lucrez că mecanic, ci fac cablaje pentru mașini
Aici depinde de tine ce vrei pe viitor, că în ro nimeni nu te angajează daca nu ai experiență...