| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,am 16 ani, acum doi ani am vrut sa dau la militar dar nu am putut din cauza inimii deoarece sunt tahicardic așa mi s-a spus, acum după ce termin liceul vreau sa dau iar la militar, îmi doresc extrem de mult, întrebarea mea este pot intra și cu problema asta? Exista vreo posibilitate orice? Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Păi ce să facă cu tine? Să-ți poarte de grijă?

Tahicardia știi ce e?

Au niște reguli pentru siguranța lor, dar și a ta.

Mai încearcă na... Nu putem să-ți zicem să nu mergi. Ei o să decidă ce fac cu tine.

| Nonolita a răspuns:

Nu. Daca ai tahicardie, asta fiind o boala a inimii, nu vei putea practica nici o meserie "militara" si nici cu un astfel de efort. Gandeste-te la altceva acum cat mai ai timp sa te pregatesti pentru facultate.