| Mihail1330 a întrebat:

Salut,
Am 16 ani si as vrea sa imi gasesc un job part-time sa am un venit in plus pe langa banii parintilor. Am gasit cateva oferte de munca in oras la mine pe diverse site-uri. Insă sunt la inceput si trebuie sa-I sun la telefon. Problema e ca nu prea stiu ce sa intreb la telefon, despre salariu, despre job, ce trebuie sa fac, daca mai e disponibil. Cer ajutorul pentru ca nu as vrea sa o dau in bara din prima ca apoi sa ma simt descurajat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intreba-i in primul rand, daca jobul mai este disponibil si ca esti interesat sa-l faci si cand poti afla mai multe amanunte.
Niciodata, dar absolut niciodata nu intrebi de salariu. Ala este ultimul lucru pe care-l discuti, doar la un interviu fata in fata.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

''Buna ziua, va sun in legatura cu anuntul de pe site-ul x, legat de postul nu stiu care. Mai este valabil? Puteti sa imi dati mai multe detalii?''
Si oamenii te cheama la interviu.
Nu te descuraja daca o dai in bara, e normal s-o faci uneori si din astea inveti cel mai multe. Succes! love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu iti va spune salariul la telefon. Probabil te va chema la interviu si acolo vei afla toate detaliile.