| a11exandru a întrebat:

Salut, am 16 ani si vreau sa ma angajez ca Junior web developer. Mentionez ca am cateva cunostinte in domeniu si cateva proiecte online.
Intrebarea e:
Ma pot angaja de la varsta asta? Si daca da, unde as putea sa imi plasez CV-ul?

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

Legal te poti angaja, insa, nu cred ca vreo firma ar angaja pe cineva care nu are diploma de bacalaureat.
Daca doresti sa mergi pe domeniul asta, intereseaza-te frecvent pe site-urile firmelor de IT si cauta ce cursuri de programare au. E bine sa ai cursuri la diferite firme prin CV. Pe IT nu prea gasesti studenti de anul 1 (facultate) angajati, ce sa mai zic de elevi de liceu de clasa 10-11.