| RtzsA a întrebat:

Salut, am 18 ani, de la o luna de când am împlinit frumoasa varsta am plecat în Germania, am abandonat clasa a XII-a, pentru a-mi castiga proprii mei banuti. Aici lucrez de la 3 dimineața pana la 2 după-amiază, vin acasă și dorm, asta e tot programul meu. Lucrez de ceva timp, dar sunt îngândurat, nu știu dacă la vârsta mea ar trebui sa ma distrez, sa învăț, sa îmi fac o prietena sau ar fi mai bine sa lucrez departe de familie, prieteni.
As vrea sa stau o perioada îndelungată pentru a putea realiza ceva, dar am început sa am indoieli, îmi este frica sa nu îmi pierd tinerețea muncind si mai târziu sa ma gândesc ca a fost o greșeală.

3 răspunsuri:
| Feri5 a răspuns:

Eu as zice ca era mult mai bine sa termini, mai intai, clasa 12-a, sa dai bacul si apoi sa mergi unde vrei tu. Asa vei ramane muncind toata viata, imi pare rau!

| RtzsA explică (pentru Feri5):

Chestia este ca m-am cam atașat de jobul de aici, am întrat pe un post bunicel, castig destul de bine, dar cu banii nu poți cumpăra totul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RtzsA):

Ce inseamna pentru tine "destul de bine"? Pentru mine inseamna 3500 de euro net (dupa ce scazi toate taxele).