| FyZz a întrebat:

Am 18 ani si vreau sa ma adresez celor cu un loc de munca. Un tovaras va pleca la mare sa lucreze o saptamana ca ospatar, si as vrea sa merg si eu. Eu am mai lucrat 2 saptamani ca barman si ajutor de bucatar. Problema e ca imi e frica sa nu ma descurc, si ca mai e si distanta(360 de km). Am ceva emotii, singura problema pe care mi o pun, e ca poate nu ma descurc, nu am nici experienta si na.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Experienta se capata doar muncind!
Atata vreme cat ai vointa si drag de bani, te asigur ca vei capata experinta prin munca si te vei descurca, daca tii cont de regulile impuse de restaurantul/terasa respectiva.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te fără emoții. Câștigi experiență și bani. Lasă emoțiile acasă.

| Legion7X a răspuns:

Eu nu te încurajez să te duci ci doar să îți găsești un post ca ospătar mai aproape de tine.

| Kogaion a răspuns:

Nu cred ca il accepta nimeni pentru o saptamana. In fine, sunt cateva hoteluri care iti ofera si cazare, ai putea sa incerci acolo, in legatura cu experienta, stai linistit, se cauta mana de lucru cu disperare, nu mai conteaza daca ai sau nu experienta.

| FyZz explică:

Va multumesc frumos pentru incurajare! Aveti perfecta dreptate.