| anonim_4396 a întrebat:

Am absolvit liceul, am bacalaureatul si vreau sa intru in jandarmerie dar am o singura problema. Una dintre cerinte este "să fi obţinut la purtare, în perioada studiilor liceale, media de cel puţin 9, 00".Din pacate media mea la purtare nu este tocmai una stralucite deci din start nu pot intra la jandarmerie din cauza asta. Din cate am inteles sunt cateva cai de a intra la jandarmerie iar una dintre acestea este sa motivez media la purtare sau/si sa am o caracterizare facuta de diriginte sau ceva in genul. Nu cunosc toate detalile si nu am inteles foarte bine si nici nu sunt sigur daca intr-adevar este asa.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media generala la purtare a anilor de liceu, de cel putin 9, este o conditie obligatorie pentru scolile MAI, deci inclusiv pentru jandarmerie si nu exista o posibilitate de a eluda aceasta conditie, asa ca nu poti candida.

| 09Marius07 a răspuns:

P.S : Intr-adevar oare asa este? Pot intra la jandarmerie chiar daca am media la purtare sub cea ceruta?

Aveti vreo idee daca exista vreo cale sa intru la jandarmerie chiar daca am media la purtare sub cea ceruta? Astept raspunsuri.