| darctron a întrebat:

Salut, am aproape 19 ani, 10 clase, permis cat.B.
Îmi puteți spune cum ajung să fiu militar sgp?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la Centrul Militar din judetul tau si afli tot ce ai nevoie.

| darctron explică (pentru Ioandelasal):

Sunt același, postările nu mi le acceptau și nu reușesc să le șterg din cauză că site-ul nu îmi trimite emailul de confirmare a eliminării, vezi că mai vine una?

| Ioandelasal a răspuns (pentru darctron):

Lasa-le in pace, n-au fost chiar aceleasi, de aceea ti-am raspuns la toate, nu m-am uitat la numele de utilizator.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce-ti ajuta permisul de soferie, de-l mentionezi?
Ca simplu soldat trebuie sa ai peste 18 ani si sa fii sanatos.
uite aici:
https://safos.mapn.ro/pages/view/105

| sierra1 a răspuns:

Deci ai permis B?
Ok, te urci in mașină și mergi la cel mai apropiat cmj și-ți expui problema, ăia au răspunsul concret