| Căluț a întrebat:

Salut! Am făcut școală profesionala de mecanic auto, de un an jumătate sunt ucenic mecanic într-o reprezentanță ford, continui studiile la învățământul seral pe profilul tehnician transporturi, sunt clasa a12a. Vreau să devin maistru mecanic auto și după inspector itp. Întrebările mele sunt următoarele:
1. Ca să devin maistru mecanic auto trebuie să fac post liceală ceva? Sau doar niște cursuri?
2. Cum devin inspector itp după ce am devenit maistru mecanic auto? Am 19 ani, dacă vă întrebați. Mulțumesc frumos pentru răspunsuri! ✌️

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Intai straduieste-te sa iei BAC-ul ca fara el nu te poti inscrie la nici un curs de maistri.
2. Iar ca sa devii inspector ITP, ai nevoie de facultate!