| adriantraian a întrebat:

Am fost admis la facultatea de constructii si am vazut ca in primul an o sa fac si chimie. Ideea e ca nu am prea facut chimie in liceu, dar daca ma pun vara asta sa invat cred ca pot sa asimilez ceva. Intrebarea e: cat de dificila e chimia de la aceasta facultatea si ce chimie e(organica sau anorganica)?

Răspuns Câştigător
| alondrakiss a răspuns:

Dar daca vrei sa ai habar de reacti chimice incearca sa cunosti elementele tabelului Mendelev.Succes o sa te descurci la chimie pentru ca vor fi partialele din timpul semestrului.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alondrakiss a răspuns:

Nu prea are legatura cu ce ai invatat in liceu...Eu zic sa fii calm in privinta chimiei.O sa ai multa teorie si laboratoare de facut.