| Doctorfishadi a întrebat:

Am fost chemat la un interviu cu cv-ul in mana.
Eu am terminat recent liceul si inca nu mi-a eliberat atestatul si diploma de BAC.Trebuie sa ma duc sa le iau,sau duc doar cv,angajatorul mi-a zis sa iau cv, nu am apucat sa il mai intreb si altceva.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa duci acum actele respective, va trebui sa le duci doar daca vei fi angajat si daca slujba respectiva cere conditia de studii liceul cu diploma de bacalaureat.

4 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Trece in CV tot ce ai facut/lucrat, etc, iar daca treci mai departe si o sa te angajeze poti aduce ulterior dovezile (gen diploma de BAC sau adeverinta de la liceu cum ca ai terminat studiile, diplome de orice fel, etc).
Daca nu ai multe lucruri de trecut in CV, iti recomand un format europass pentru ca ai posibilitatea de a da mai multe lucruri despre acele putine lucruri pe care le-ai facut. Trece orice ti se pare remarcabil: notele foarte mari, rezultatele la olimpiade, concursuri, voluntariat, proiecte in care te-ai implicat etc. Mult succes la interviu!

| King18name a răspuns:

E de ajuns o adeverinta in loc de diplome happy. Chiar s-a anuntat ca deocamdata se elibereaza doar adeverinte.

| Samic423 a răspuns:

Duci doar CV-ul format europass

| Doctorfishadi explică (pentru Samic423):

Vreau sa te intreb inca ceva:-Daca un magazin are program de la 8:30 la 22:00 si sambata si duminica se lucreaza, angajatul de acolo va lucra tot acest program? Sau va mai avea pe cineva alaturi in alta tura?
Bineinteles ca nu poti stii cu exactitate, dar de obicei cum se face?
Mi se pare prea mult sa lucrezi de unul singur atat si fara nici o pauza sau weekend.