| xBiboCup a întrebat:

Am fost la interview acum o luna si mi s-a comunicat ca angajarile se vor face dupa sarbatori. Astazi un prieten care lucreaza la firma a spus ca ar fi trebuit sa ma sune azi dar au ratacit dosarul si sa ma astept zilele astea la un telefon de la firma pentru a merge sa semnez contractul, intrebarea mea este. Este posibil sa ma sune dimineata sa ma duc sa semnez contractul in acea zi sau ma suna si imi spune sa vin zilele urmatoare sa semnez contractul? Multumesc!

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Din cate stiu, orice anunt oficial trebuie facut cu minim o zi inainte, deci nu se poate sa te cheme dimineata ca sa mergi in aceeasi zi. In cel mai rau caz te anunta dupa-amiaza pentru a doua zi dimineata.

| Violleta2022 a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca ti se poate ratacii un dosar, asta isnemannd ca sunt numai incompetenti acolo.
Cat priveste sunatul, da, o vor face in cursul diminetii, iar pentru asta, trebuie sa fii apta sa raspunzi dimineata la telefon, incepand cu ora 8, intr-o maniera foarte politicioasa.
Adica, nu dormi si nu auzi telefonul, ca se plicisesc si suna pe urmatorul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar daca e vorba de vreo firma de prelucrare a lemnului (gater in curtea unui taran), iar "conducerea" e nea Paul, care vine in cizme de la grajd, si mai taie vreo doua facturi, atunci e posibil sa-ti fi ratacit dosarul, poate chiar si-a aprins focul in centrala, cu dosarul tau.
Dar in firmele in care exista birouri, nu se intampla niciodata asa ceva.
Parerea mea este ca nu vei fi chemat, nu prea au loc pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vroiai sa te angajezi, ii cautai tu, nu asteptai sa te sune ei. Au trecut sarbatorile de juma de luna. laughing
Daca prietenu ala al tau care lucra la firma, avea incredere in tine, se ducea el si vorbea pentru tine.
Si intrebarea in sine, intrebi daca te suna si te cheama in aceeasi zi sau in urmatoarele zile laughing Ce importanta are? Important e ca te cheama, daca e sa fie. Tu sa ai vointa happy
am fost copil ca tine, si am impresia ca cineva te preseaza sa te duci la munca, si ai folosit interviul asta, ca atunci cand te intreaba cineva ce-ai mai rezolvat, sa zici "pai am pus cv am fost la interviu, inca astept"
Ce naibi ca suntem in 16 de cand au trecut sarbatorile, au trecut aproape 3 sapt si nu ai avut nici un interes sa ii suni.