| Wordofthat999999 a întrebat:

Am nevoie de un sfat din partea voastra legat de job, am doua oportunități sa aleg intre doua job.uri intre agent de vanzari pe teren Orange si consilier vanzari la un magazin cu haine de firma din Carrefour si la acel magazin se castiga 1400 ron si la Orange se castiga 1100 dar din cate am inteles pot castiga mai mult pe luna gen 2000-2500 ron daca fac peste 15 contracte si pot face asta ca am vazut ca nu e chiar foarte complicat dar daca fac acel targhet in fiecare luna pot sa am un salariu mai bun? Eu am nevoie de bani din mai multe principii, trebuie sa plec din tara vara urmatoare si ma rog fac meditatii pentru mai multe cauze etc si mna imi trebuiesc. Voi ce a-ti spune sa aleg dintre aceste doua job-uri care credeti ca as fi mai bine platita?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

As opta pentru jobul al Carrefour, pentru ca vine iarna si stai la caldurica, pe cand la Orange, ca vanzator ambulant, esti tot timpul pe drumuri si inghetat si cu cheltuieli mari si cine stie, poate racit...

| Lioana a răspuns:

Depinde de ce-ti place sa faci. Daca iti place munca de teren, sa umbli mult din poarta in poarta, alege jobul de la Orange. Daca iti place munca de birou alege jobul de la Carrefour.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decat hamal cu permis categoria B la Orange, mai bine consilier vanzari la magazin de haine. Ai si caldura si bani. La Orange mai mult umbli cu masina de colo-colo, trebuie sa cunosti tot ce tine de clauzele Orange si alte chestii. 1100 lei? Astia de la Orange au innebunit.

| Wordofthat999999 explică:

Dar unde as castiga mai bine? Ca pe mine asta ma intereseaza

| b4stefa a răspuns:

Clar alege firma de haine, e multaaaaaa bataie de cap cu celalalt job
uite de ce -1 tu trebuie sa te duci dupa clienti, pe cand in magazin vin ei la tine
2 tu trebuie sa ii convingi nu numai sa cumpere ceva dar sa incheie un contract care e pe termen lung si are mai multe implicatii- si mai depinde si serviciul tau de asta, pe cand in magazin daca omu nu vrea sa cumpere, mergi linistit acasa fara stresss