| Gogoasa24 a întrebat:

Salut, am o intrebare. Eu sunt la o scoala profesioanala ultimul an si am o curiozitate, daca continui sa fac liceul si iau bac-ul am sanse sa ajung jandarm / politist sau sa am alta meserie?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, daca ai bacalaureatul si daca la data depunerii cererii la politie sau jandarmi nu ai depasit varsta de 27 de ani (trebuie sa ai cel mult 27 de ani impliniti in anul ala).

| sierra1 a răspuns:

Cu bac-ul luat ți se deschid TOATE posibilitățile/opțiunile pentru studii superioare

| Cosmin86 a răspuns:

Bacul e un amarat de examen... examenele de la facultate o sa fie de 5-6 ori mai grele.

| Gogoasa24 explică:

Si ce alte meserii pot sa mai am daca am liceul si acel examen de bac?