| AlyAleksandra a întrebat:

Am o intrebare:vreau un viitor in media, ce studii trebuie sa am, adica liceu si facultate?

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Facultatea de jurnalism! Baftă!

| ReiVaN a răspuns:

Liceul e however, nu prea conteaza.
facultatea sa fie ori jurnalism, ori Facultatea de Teatru si Televiziune

| mixxjim a răspuns:

In media poti intra cu orice fel de studii daca ai talent. Poti intra pe domenii specializate, cum ar fi pe economic, sau pe politic, sau pe istorie, si atunci sa ai studii in directiile respective, sau pe domeniul general jurnalistic, si atunci ar merge un liceu cu profil filologie si facultatea de jurnalism. Poti studia insa orice domeniu iti place tie si apoi sa faci un curs la una din institutiile media, asa intri cumva in contact cu ei si te poate vedea cineva mai usor daca esti foarte buna. Daca nu esti buna iti ramane meseria de baza, cea pentru care te-ai pregatit prin liceu si facultate. Ca academii media ar fi cea a Antenelor http://www.intactmediaacademy.ro/, vezi la Cursuri ce specializari au si apoi asta http://www.scoaladeteleviziune.ro/, cu mai multe cursuri si variante de pregatire. Succes!

| Alexaaandraaa a răspuns:

Facultatea de Jurnalism sau Facultatea de Teatru si Televiziune, rămâne la alegerea ta. Succes! puppy dog eyes Pup!:*

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

Facultatea de Teatru si Televiziune

| Lasxlo_Popa_1997 a răspuns:

Cam o medeie de 8 sau 9 fac de teatru sau etc... fundita plizz