| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire, de azi am intrat in salariul de 75% salariul se calculeaza din minimul pe economie sau din brutul cu care esti angajat? Tinand cont ca acum suntem platiti de stat nu de firma.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce s-a spus salariul se va calcula din salariul brut pe care il ai dar fara ca baza de calcul sa depaseasca salariul mediu brut pe economie.

Bula
| Bula a răspuns:

Salariul brut se calculeaza din salariul tau brut, dar fara ca rezultatul sa depaseasca 75% din salariul mediu pe economie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stie nimeni incă, urmareste stirile la tv si vezi ce zice nenea orban el stie, daca stie si el.

| Speranta12 a răspuns:

Intreaba aici: Grupul Contabililor din Romania. Oricine poate pune o intrebare. Intra in grup.
https://m.facebook.com/groups/909195572456247/?ref=group_browse