| Andrei43833 a întrebat:

am o problema foarte grava, am 17 ani si sunt in Anglia, am si o sora.Parintii mei se certau des si tatal meu sarea la bataie.Am jucat la pariuri sportive luna asta cam 3000 de euro,toti banii mei stransi muncind,acum nu mai am chef de nimic,nici de viata, de nimic.Parca nu mai pot sa fac nimic, nu mai sunt in stare de nimic...simt ca viata mea s-a terminat.Nu stiu ce sa fac, ceva sfaturi?

6 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Renunta la pariuri ca 3000 euro erau bani cu care puteai sa iti faci in boutique, ceva, care sa iti produca alti bani! Munceste incontinuare si invata din greseli! Mama ta sa bage divort!

| Violleta2022 a răspuns:

La 17 ani, datoria ta este sa inveti sis a mergi la scoala, nu sa joci la pariuri, de altfel ilegal.
Ce treaba au parintii sau sora ta cu ce responsabilitati ai tu?
Pune mana si invata ca asta este unica ta responsabilitate la varsta asta.
cat privesc jocurile de noroc, poate era timpul sa pierzi, ca sa inveti ca ceea ce faci este ilegal la varsta asta si sanse de castig Sunt 1 la 1 milion jucatori, adica, ai sanse 99.9% sa pierzi.
Inveti din greseli si nu le mai repeti niciodata!

| Andrei43833 explică (pentru Violleta2022):

M-am lasat de liceu...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andrei43833):

Nu-i nimic, inveti din greseli si nu le mai repeti niciodata.
Mergi la munca si faci alti bani, dar de data asta pretuieste-i, nu-i mai arunca la jocurile de noroc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu mai faci nimic, până îți revine cheful de viață.

| mudokins78 a răspuns:

Ar trebui sa dublezi suma! in felul asta castigul va fi triplu.
Succes!