| SerbovAndrei a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. As vrea sa ajung astronaut doar ca nu stiu ce trebuie facut. Ar trebui sa invat sa merg cu avioanele inteleg, este un liceu de genul?

Cer seriozitate.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Liceu nu este.
Ca să ajungi cosmonaut, trebuie în primul rând să fii cetățean al unei țări ce trimite oameni în cosmos, USA sau Federația Rusă.
Apoi cosmonauții se aleg dintre piloți de avioane. Astfel să faci pași în carieră în acest domeniu, și să emigrezi acolo.

1 răspuns: