| vasilecorneladrian12212 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, ca soldat gradat profesionist, poți participa in misiuni precum Afghanistan?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acum în Afganistan se pleacă doar pe bază de voluntariat, militari români din forțe speciale care o pregătire de luptă deosebită.

1 răspuns:
| Alexe_Florian_1996 a răspuns:

Da, se poate, poti opta pentru plecare in Afganistan (sau poti da spaga cum fac unii). Din cate am inteles se mai adauga o suma la salariu (chiar nu stiu cat) daca esti in campanie in Afganistan sau daca ai fost (asta nu stiu sigur)