| Anonima9876543210 a întrebat:

am si eu o intrebare cat se poate de serioasa: vreau sa stiu daca este vreo academie militara in los angeles, cum e la noi in Romania, pentru ca dupa ce fac liceul militar, vreau sa plec in americ(pentru ca implinesc 18 ani si pot pleca in strainatate singura), mai exact LA, si sa imi continui studiile acolo. adica vreau sa merg la o academie militara
Va rog sa imi spuneti!
ps, nu am stiut ce categorie sa pun

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu au cand vor afla ca ai ajuns acolo vor face una.

| AndreiWeisz a răspuns:

Te-ai interesat care sunt cerintele ca sa poti intra in armata americana? In marea parte a cazurilor, cetatenia este obligatorie (nu stiu daca si in cazul Americii). Mai sunt si tari gen Franta care au legiuni straine, special facute pentru strainii care vor sa faca parte din Armata Franceza, dar din nou, nu stiu daca asa ceva se aplica in cazul SUA. Dar de ce vrei tu musai sa mergi la americani? Mai bine continui aici (ai o gramada de avantaje economice) si daca esti asa pasionata de americani, poti poate sa ajungi pe la una din bazele militare de la noi unde colaboram cu ei (au venit o gramada de trupe americane recent in Romania) sau poate in alte baze NATO din Europa, de ce nu?