| Alinaaacv a întrebat:

Salut! Am si eu o întrebare! Cum poti sa ajungi agent de management fotbal (impresar) precum Ana Maria Prodan (ca sa va dati seama la ce ma refer). Ce facultate trebuie sa urmez? La anul termin liceul si sunt pasionat de fotbal, din pacate n-am putut sa joc fotbal la vreo echipa dar imi doresc sa devin impresar... din ce am inteles relații publice?
Si dupa ce termini facultatea cum procedezi?
Dau funda!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de facultate pentru asa ceva... ai nevoie de pile, relatii si bani. sau de sani si fund in cazul expus de tine

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Alinaaacv):

Crezi ca exista o facultate unde sa te invete cum se fac transferurile de jucatori? repet, ai nevoie de pile, relatii aaa si bineinteles licenta de impresar fifa

Răspuns utilizator avertizat
| Digikey a răspuns:

Poti sa incepi sa te imbraci ca ea si sa ai banii ei pentru inceput.

Răspuns utilizator avertizat
| Digikey a răspuns (pentru Alinaaacv):

Si banii?
Cu ce cumperi jucatori?
Cu salariul minim si cu umorul de Vaslui?
Alta era ideea, dar nu te-ai prins.

| salieri84 a răspuns (pentru Alinaaacv):

Perfect. Pasul 2 - trebuie sa te si dezbraci.

| nicunicu3 a răspuns:

Man,faci o facultate de manager sau un curs, asta decizi tu, dar trebuie sa fii intai fotbalist ca sa antrenezi adica manager etc, fara facultate.Prin pile ajungi asa ceva si lingi pe alti in...,degeaba faci,mai bine faci doar manager si asta iti da mai multe oportunitati nu doar de fotbal, in vanzari, reprezentant pepsi, sef, manager de companie etc, fotbal trebuie sa stii unde sa dai bani ca sa intri.