| RomaniucSorin a întrebat:

Salut, am terminat anul trecut școala și nu am promovat atunci examenul de bacalaureat, întrebarea mea ar fi, nu am reușit sa ajung la școală săptămâna trecută, oare pot sa ma înscriu acum? Deodată cu cei care au avut corigente?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du te la scoală si întreaba la secretariat acolo vei afla daca poti sau nu, ei stiu legea scolară mai bine decat noi, ei sunt profesori, mergi la ei.

| SomethingFunni a răspuns:

Nu, perioada de inscriere este strict 15-19 iulie.

| RomaniucSorin explică (pentru SomethingFunni):

Și dacă nu am avut cum sa ajung? Am vorbit cu cineva și mi-a spus ca el sa înscris asa dar doar după ce a terminat adică a 2 sesiune, el ne fiind corigent, practic nici nu ar avea de ce sa nu se poată.

| SomethingFunni a răspuns (pentru RomaniucSorin):

Exista o perioada speciala de inscriere pentru persoanele care au terminat corigentele pana pe 26. Teoretic cat timp listele nu sunt trimise la minister ar trebui sa se poata adauga o persoana dar e neregulamentar.