| drodu94 a întrebat:

Am terminat facultatea de matematica-informatica si nu prea am invatat multe decat chestiile de baza in programare pentru ca atat se face dar as vrea sa invat mai bine si sa aprofundez. Stie cineva vreo metoda de a aprofunda? Pentru ca singur sa ma apuc sa scriu programe,fara un prieten sau cineva sa ma indrume, e greu.Sau ceva cursuri specializate de programare?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cursuri de specializare in programare dupa ce ai facut o facultate de profil?

pai in timpul facultati ce ai facut? nu te ai implicat in proiecte, nu ai cautat si tu un internship? nu ai lucram pe cont propriu? nu ai avut curiozitatea sa dezvolti un proiect pentru facultate peste ceea ce ti s-a cerut?

acum ca ai terminat facultatea mi se pare o pierdere de timp sa mai faci cursuri, iti cauti un loc de munca si mai bine ca acolo nu ai sa inveti nicaieri. Chiar si daca pentru inceput e un internship neplatit

| KlArt a răspuns:

Un PC + 2-3 cărți din domeniu + 2-3 luni de stat cu ochii în PC + multe cafele. O să fii As! La facultate mi se preda ceea ce făceam în clasa a 10-a. Pierdere de timp.

| serban57 a răspuns:

Mai bine stai o perioada acasa si inveti un limbaj de programare mai cautat, cum ar fi python sau java-script. documenteaza-te, cauta-l pe cel mai simplu si mai folosit si invata-l. Bafta!

| AlinaInk a răspuns:

Ia niste cursuri de pe udemy. Vezi ce ti-ar place sa faci si ia cursurile.