| Alinnnnnna a întrebat:

Salut am terminat primul an de economie,insa nu l-am dat,mi-a fost foarte greu,,singura nu stiu de ce am ales economia, si-mi pare tare rau ca am pierdut un an aiurea.acum trebuie sa aleg altceva insa nu mai stiu ce,biologie nu-mi place, dreptul la fel.sint foarte confuza.nu stiu ce vreau sa fac, mi se pare ca m-ar plictisi orice.imi pare ceva interesant jobul de stewardesa insa nu stiu sigur ..help please

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Axeaza-te pe ce ti-ar plăcea să faci, ce talent ai, ce ti-ar plăcea sa faci in timpul liber, poate iti descoperi o pasiune ascunsă in inimă (desen, scriitura de presa, radio, tv, asistent medical). Imposibil sa nu te atragă chiar nimic. Mai gandeste-te, nu te grabeste nimeni. Ceva tot exista in sufletul atu, dar te vad foarte plictisita de tot si toate, de viata-in general. Trage aer in piept si revino la sentimente reale si frumoase, viata nu e asa urata cum crezi tu in acest moment.Succes.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu, daca as mai alege incă o dată, as opta ori pentru Academia de marină, ori pentru medicina veterinară, ori pentru Arte frumoase (design vestimentar). Mie mi-ar plăcea atat de multe să fac! Timp nu e destul. Nu-ti ti-ar placea nimic din cele enumerate de mine?

| millyca a răspuns:

Se mai intampla, nici nu trebuie sa continui daca nu iti place. Ai pierdut un an doar din perspectiva formarii profesionale. Era mai grav sa realizezi ca nu iti place in penultimul an.

Chiar daca suna absurd, ia o pauza pentru inca un an de zile si gandeste-te bine.