| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am terminat un liceu tehnologic, profil mecanica. Am diploma de bac si o diploma de tehnician mecatronist, nivel 4.
Ma pot angaja cu acestea pe undeva sau mai trebuie sa studiez anumite lucruri?

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Conform Google ( că în DEX nu există un astfel de cuvînt) „mecatronica" este un fel de echivalent al informaticii și, dacă tu crezi că te pricepi la așa ceva ( mai ales că ai și diplomă de tehnician), încearcă la niște firme de profil și prezintă - te la un interviu.
Numai că, vezi tu, și românii ( angajatorii) nu se mai uită acum la la diplomele candidaților ci te supun la probe, să vadă ce știi. Și, dacă ei consideră că te pricepi probabil că te -ar putea chiar și angaja.
Baftă!

| Catalinjr a răspuns:

Clar, te poti angaja, depinde si ce loc de munca cauti.