| Ciprix77 a întrebat:

Salut! Am terminat un profil uman (științe sociale) și as dori in ciuda acestui fapt sa urmez o facultate in domeniu real. Mai exact IS (automatica si informatica aplicata) întrucât pentru Calculatoare am nevoie de BAC la mate sau info. Întrebarea mea este, daca termin aceasta facultate pot ajunge sa lucrez in domeniu IT? Adică poate sa creez site-uri, programator sau lucruri asemănătoare, mai exact lucruri ce reprezinta soft si nu doar șurubelnițe. Știu ca asta necesita multă muncă deoarece practic iau de la 0, însă as dori un răspuns sincer. Mersi!

1 răspuns:
| isemilia a răspuns:

Da, teoretic poti. Practic, depinde doar de tine. Daca te tii de munca si chiar esti pasionat de ceea ce presupune facultatea va fi bine. Succes