| paladinnn a întrebat:

Am vazut intr-o postare cum ca daca ai astm bronsic nu poti da la Academia de Politie. Dar la Scoala de agenti Campina, se poate? Tin sa mentionez ca sunt trecut in evidenta cu astm bronsic forma usoara. Nu mai iau medicamente de 7 ani si nici nu am mai avut probleme ( crize, probleme de respiratie ), ma simt perfect normal si fac sport fara probleme, doar ca cei de la MAI banuiesc ca nu or sa imi asculte mie povestea, ei doar se iau dupa ce scrie in foaie..De aceea intreb daca ma pot inscrie cu acest lucru in evidenta fisei medicale. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| kopli a răspuns:

Orice tine de "uniforma", impune aceleasi conditii. Ma tem ca vei fi respins la vizita medicala. Daca ti se va permite inscrierea. Cel mai bine este sa intrebi direct la ei. Suni la secretariat.