| Leonard247 a întrebat:

Anul acesta m-am înscris la SNPAP Targu Ocna, însă din nefericire am picat. Fisa mea medicală e valabilă 6 luni dar următoarea sesiune de înscriere e abia in Iulie 2019. As dori sa stiu dacă îmi pot transcrie fisa medicală de la Subofițeri penitenciare la Subofițeri Poliție, deoarece as dori sa mă înscriu la Școala de Subofițeri Câmpina, sesiunea Ianuarie 2019. Va mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu. O fisa medicala odata expirata nu o mai poti folosii, fiind necesara o noua examinare, la anul in 2019, cu 1-2 luni inainte de inscriere.
Sincer, ma asteptam sa ai cat de cat inteligenta, mai ales daca dai la SNPAP, sa intelegi conceptul de document expirat in 6 luni si imposibilitatea sa poti folosii un document expirat dupa termenul ala.
Poate este cazul sa te orientezi spre alta cariera, ceva mai putin traumatizant intelectual, ca sa faci fata si sa intelegi ce ti se cere la un joc.

| Leonard247 explică (pentru Violleta2022):

1- fisa mea medicală e valabilă pana in Februarie 2019, iar concursul de admitere e in Ianuarie 2019;
2- eu am intrebat dacă îmi pot transcrie fisa medicală de la ANP la MAI;
3- citește mai bine contextul întrebării, apoi raspunde.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Leonard247):

O fisa medicala NU se transcrie!
Este folosita ca atare pana la expirare.