| racc a întrebat:

Anul acesta trebuie sa aleg liceul si profilul de liceu, iar eu fiind din TULCEA m-am gandit la liceul Grigore Moisil si profilul Stiinte ale naturii. Mie romana imi place, matematica ma descurc, dar nu ma omor dupa ea, iar biologia, chimia si fizica destul de bine. Cum vi se pare alegerea? Poate cineva din tulcea care este la acest profil imi poate spune cat de greu este? Si ce ar fi mai bine sa aleg stiinte ale naturii sau stiinte sociale tot la acelasi liceu?

4 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Dacă te pricepi la matematică, fizică, chimie bagă-te la științele naturii dacă nu la cele sociale că nu dai bac la niciuna din alea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Eu sunt din alt oras dar a trebuit sa fac si eu aceeasi alegere happy, singura dif fiind ca eu trebuia sa aleg intre mate-info si stiinte sociale. Din cate am inteles le ai cu stiintele reale atunci ar fi bine sa te orientezi catre un profil de genu. La o aseamenea alegere treuie sa te gandesti si la viitorul tau. De la profil real te poti orienta catre o univ. de uman dar de la profil uman spre o univ. de real e foarte greu. Acum trebuie sa stii ca la stiinte sociale ai 3 ore de chimie, de biologie si fizica, faceti matematica m2 nu e cea mai usoara dar nici cea mai grea. La stiinte sociale faci 3 sau 4 ore de istorie, ai 2 ore de mate care sunt si asa varza si faci multa logica... in clasa a noua e o materie care iti de batai de cap. Sper ca ti-am fost cu folos de ceva happy

| matei1411 a răspuns:

Salu! eu sunt la scoala 10 cls a 8a in Tulcea si nici eu nu stiu la ce vreau dar mai mult de 50% vreau la mate info
Eu zic daca le ai cu matematica du-te la matematica informatica pentru ca urmeaza bacaureatul si daca te duci la ce vrei tu s.ar putea sa nu.l iei din prima

| Alexxx333 a răspuns:

Deci daca vorbesti de liceul din Navodari. El se cheama Grup Scolar Lazar Edeleanu. Grigore Moisil este scoala cu clasele I-VIII unde am fost eu. Deci liceul e Lazar Edeleanu nu ce ai zis u happy