| Brsion0 a întrebat:

Salut.Anul acesta vreau sa dau bacul pentru a doua oara si as vrea sa il dau doar la romana si la celelalte sa lipsesc.Intrebarea este, daca il iau la romana si lipsesc la celelalte se va lua in considerare nota la romana? multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca lipsesti nu se va lua in considerarea nici nota de la romana.

Ce poti face, este sa faci cerere la directorul liceului ca sa-ti fie luate in considerarea notele la celelelate materii luate, de la Bac-ul din anul trecut, si sa dai acum doar la roamana, in felul asta, esti acoperit legal si nu esti descalificat de la BAC-ul de anul asta.

| Aasdfghj a răspuns:

Poti sa dai doar la o materie. Nu e obligatoriu sa platesti pentru toate. Daca lipsesti de la celelalte doua si esti inscris, o sa scrie ca nu te-ai prezentat la materiile respective.

| sir sanjei a răspuns:

Daca nu esti capabil sa iti dai singur seama ca trebuie sa te prezinti la ABSOLUT TOATE materiile si sa le promovezi ca sa iei bac-ul inseamna ca este mult prea prost ca sa te prezinti.
Daca visul tau e sa fii vanzator la non-stop, te rog, nu renunta la vis.
Tara are nevoie si de oameni ca tine.