| MadalinT00 a întrebat:

Anul asta ma pregatesc sa dau la Academia de Politia, dar nu stiu de loc gramatica! Ma puteti ajuta sa incep de la 0 cu gramatica? Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca glumesti.

| Raniaa a răspuns:

Buna!
Gramatica limbii romane este o adevarat durere de cap, nu este ceva ce se rezuma in 3 pagini, mai ales daca vrei sa dai la Academia de Politie. Cumparati Gramatica de baza a limbii romane editia a II-a, Academia Romana si apuca-te sa inveti.
Bafta happy

| Dumbi a răspuns:

Cred ca nu stii ce e aia gramatica. Gramatica consta in cuvintele cu cratima, folosirea corecta a virgulei, ghilimelelor, doua puncte, si asa mai departe.
Daca esti clasa a 12-a nu ai cum sa nu stii gramatica, mai ales ca anul asta ai BAC-ul si la Academia de Politie iti trebuie BAC. Btw.
Cauta pe net cand se foloseste corect virgula, cratima, pe care, deloc, etc.