| drodu94 a întrebat:

Anul trecut in iulie am terminat Facultatea de informatica dar nu am dat inca licenta din cauza unor probleme. Pot sa ma angajez la o firma de IT sau sa urmez un program de internship daca inca nu am diploma de licenta?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce internship si nu angajare directa, ai terminat totusi o facultate de IT, ar trebui sa stii cu ce se mananca domeniul deja

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai da ce? detaliaza...
daca traiesti cu impresia ca nu te angajeaza nimeni in IT fara diploma te inseli amarnic.

| AdrianTzar a răspuns:

Da, bineinteles!

| dragosh6 a răspuns:

Depinde de cunostintele tale in domeniu. Daca nu stii nimic, cu siguranta nu te angajaza nimeni, dar daca esti bun in IT sau in programare cu siguranta te poti angaja pentru ca sunt multi care lucreaza in IT inainte de terminarea facultatii pentru ca stiu IT, dar si pentru ca este un domeniu in care este nevoie de personal.