| MadalinT00 a întrebat:

Anul viitor voi da Bac-ul la romana,istorie si geografie. Puteti sa-mi dati cateva sfaturi la romana si la geografie, avand in vedere ca nu excelez deloc la cele 2 materii?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

La romana citeste operele, invata cate ceva despre autor. Daca nu obisnuiesti sa citesti, citeste tot ce prinzi ca sa iti imbogatesti limbajul. La geografie... copie. Sau da la sport.

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Niște materiale bune pentru BAC găsești aici: https://www.facebook.com/Vreau-să-iau-BAC-ul-521961071330886/
Sfaturi găsești tot pe acea pagină, la secțiunea notițe.