| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa devin chiropractician insa nu stiu ce facultate sa urmez, in ce tari sunt disponibile astfel de cursuri, durata cursurilor.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, se fac cursuri la Danykomio in Bucuresti
https://danykomio.ro/......posturala/

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu placere si mult success!

9 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Te referi la chiromantie?
Daca da, afla ca nu sunt facultati pentru asta. In Romania nu se practica decat de o anume categorie de inselatori.
Dar daca am inteles gresit ce vrei, revino cu lamuriri.

| anonim_4396 explică (pentru Yuoia):

Ma refer la chiropractica nu chiromantie

| Yuoia a răspuns (pentru anonim_4396):

Practica a... ce? Ce este "chiro"?
Sau nici tu nu stii ce vrei.

| Yuoia a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sa ma informez? Tu ai pus intrebarea si ai pus-o neclar. Apoi, vezi ca ti-am raspuns deja exact la subiect.

| Yuoia a răspuns:

Tu vrei sa fii kinetoterapeut? Practica kinetoterapiei?
Exista Facultatea de Kinetoterapie din cadrul UNEFS București. Singura.

| anonim_4396 explică (pentru Yuoia):

Chiropractica este o formă de medicină alternativă care pune accentul pe diagnosticul, tratamentul și prevenirea tulburărilor mecanice ale sistemului musculo-scheletic, în special la nivelul coloanei vertebrale, deoarece aceste tulburări afectează starea generală de sănătate prin intermediul sistemului nervos. Chiropractorii fac parte dintr-unul dintre cele mai mari grupuri de profesioniști din domeniul sănătății din SUA, cu 44.000 de doctori