| Windwalk3r a întrebat:

Salut.
As vrea daca se poate sa imi dati mai multe informatii despre urmatoarele meserii, si anume inginer telecomunicatii, inginer electrotehnic, inginer electric, inginer calitate.
Daca de poate sa imi spuneti pe ce materii se focuseaza facultatile specifice.

Mersi mult, va dau si funda!

3 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Ingineria in general primii 2 ani faci aceleasi materie, fizica mecanica, electrica, electronica, vreo 3 tipuri de matematici, o limba straina si inca cateva. Desen tehnic in fine. Dupa intri pe specializare si ultimii 2 ani bagi materi speciale pe ce specializare esti tu

| Windwalk3r explică (pentru alex495):

Pai si pe telecomunicatii ce materii sunt? Asta imi era si intrebarea happy.

| alex495 a răspuns (pentru Windwalk3r):

Pai ceva pe electrica si comunicatii, tipuri de fibra optica habar n am. Eu am terminat ing mecanica