| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut. As vrea sa devin inginer topograf, studiind o facultate de Masuratori Terestre si Cadastru. Ce parere aveti despre acest job, angajare dupa terminarea facultatii si salariu?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca iti plac drumetiile in natura, atunci este o meserie destul de bine platita (mai ales la Cadastru).

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am experiență proprie, dar un var și un prieten au terminat facultatea aia.
Unul a făcut apoi IT și lucrează în domeniu, celălalt se apucase de distribuție produse în timpul masterului, și acolo a rămas până în prezent.
În concluzie, nu pare util.
Topograful cu care am lucrat nu avea facultatea, am prins niște discuții între el și practicantul, student la cadastru; îi spunea că nu e necesară facultatea laughing
Bineînțeles, astea sunt doar exemple negative. Dacă te ții de domeniu, nu are cum să îți strice facultatea.