| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, as vrea sa intreb daca este cineva din Brasov, sau nu numai, dar de preferat, care se ocupa cu designul grafic.As vrea sa dezvolt o cariera in domeniul acesta, dar nu stiu daca exista vreun curs sau ceva in orasul acesta, practic as vrea sa stiu cam ce e de facut ca sa poti lucra ca graphic designer de preferat in Brasov.

4 răspunsuri:
| CosminCicio a răspuns:

Sunt grafic designer. Lucrez în Cluj, această meserie necesită multă muncă și mult timp dedicat proiectelor tale, un simplu sfat ce pot să-ți dau este să lucrezi foarte mult cu pachetul Adobe (PS, Il), nu vei câștiga bani și nimeni nu te va angaja dacă nu ai un portfoliu cu propriile tale proiecte. Lucrează și iar lucrează. Este un job care necesită atât creativitate cât și multă ambiție.

| TheDarkDragon explică (pentru CosminCicio):

Pai si in ce consta portofoliul asta?

| CosminCicio a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Scuze de răspunsul târziu, păi constă în toate proiectele tale personale. Uităl pe al meu http://cicio.pb.design

| TheDarkDragon explică (pentru CosminCicio):

Aha, deci practic un site pe care sa-ti pui propriile lucrari?