| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa merg la Facultatea de economie si administrarea afacerilor Craiova, specializarea administrarea afacerilor doar ca nu stiu unde se face. Pe site scrie așa :"Administrarea afacerilor ( Drobeta-Turnu Severin )". Asta inseamna ca se face si in Craiova si la Severin, sau se face doar la Drobeta -Turnu Severin?

1 răspuns:
| Lostlyric a răspuns:

"Programul este organizat în conformitate cu obiectivele procesului Bologna, durata studiilor este de 3 ani iar titlul conferit este de economist licențiat, putând fi urmat pentru aprofundare de parcurgerea celor doi ani de master în specializarea „Administrarea Afacerilor în Comerț, Turism, Servicii" care funcționează în cadrul facultății, la Drobeta Turnu Severin."

La Drobeta Turnu-Severin se afla centrul universitar de care apartine FEAA Craiova. Studiile de licenta le vei face in Craiova si, daca vrei sa aprofundezi si sa urmezi Masterul, cursurile le vei face la Drobeta, in cadrul Facultatii FEAA.