| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa merg la Facultatea de economie si administrarea afacerilor Craiova, specializarea administrarea afacerilor doar ca nu stiu unde se face. Pe site scrie așa :"Administrarea afacerilor ( Drobeta-Turnu Severin )". Asta inseamna ca se face si in Craiova si la Severin, sau se face doar la Drobeta -Turnu Severin? Ma poate lamuri cineva?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca se face in Drobeta-Turnu Severin. Ar trebui sa fie scrisa si adresa facultatii.
Incearca sa cauti cu facultatea respectiva si D.-T.S.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Pai de ce mai este trecuta specializarea pe site-ul asta daca oricum nu se face in Craiova?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru că specializarea este în cadrul Universității din Craiova.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Este trecuta fiindca facultatea respectiva face parte din universitatea cu sediul in Craiova. Sunt multe facultati asa in tara, nu este singura, atat de stat, cat si particulare.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Dar pe site scrie fix așa :"Programul este organizat în conformitate cu obiectivele procesului Bologna, durata studiilor este de 3 ani iar titlul conferit este de economist licențiat, putând fi urmat pentru aprofundare de parcurgerea celor doi ani de master în specializarea „Administrarea Afacerilor în Comerț, Turism, Servicii" care funcționează în cadrul facultății, la Drobeta Turnu Severin." Asta inseamna ca masteru se face la severin sau...
?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am de unde sti unde se face masterul, intereseaza-te la universitate sau la facultate.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Ma refeream ca din propoziție reiese ca masterul se face la severin, nu scrie nimic de facultate.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma mira ca tu ai problema cu masterul desi n-ai intrat inca la facultate. Intra in facultate si pe parcurs vei afla unde se face masterul, acesta se face doar dupa terminarea facultatii.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Sa clarific situatia : pe mine ma interesează unde se face respectiva specializare de la facultatea FEAA.Pe site scrie, din cate inteleg eu, ca MASTERUL se face la Severin si nu scrie ceva de facultate. Asta intreb : unde se face specializarea daca pe site nu scrie nimic despre specializare si scrie de master?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de ce nu intrebi la facultate sau la universitate? De acolo iti pot da cel mai corect si sigur raspuns, daca pe site-ul lor oficial nu scrie.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Voiam doar sa intreb mai intai aici ca doar d-aia se numesti TOȚI PENTRU UNU!