| rdr20z a întrebat:

Salut as vrea sa optez pentru o cariera din urmatoarele armata politia sau jandarmeria. Momentan sunt in clasa a8a dar mi-am facut planuri: In caz ca aleg armata fac liceul militar si apoi facultatea de infanterie ( management militar etc) si la jandarmi /politie as vrea un liceu din orașul meu pe sociale si facultatea de poliție din bucurești. Voi care credeti ca ar fi cea mai bună decizie? (La poliție ma int mai mult SAS sau SIAS) si sunt genul de om care ii place sa faca antrenamente non stop si munca fizica..interventii, asa ca care credeti ca s-ar potrivi?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și în armată sunt batalioane de forțe speciale unde poți să excelezi și în domeniul fizic, cu pregătire deosebită ca parașutist, scafandrul alpinist, etc. În armată ești folositor pentru mai multă lume, căci aperi țara întreagă.

| CosminsauMihai a răspuns:

Prima dată trebuie sa intri acolo, trebuie să ai cap, gândește-te la ce ai sa devii pe parcurs.