| ANDREI01121 a întrebat:

Salut!
Aș vrea să știu dacă cunoașteți pe cineva ce a absolvit o academia militară și ce materii studiau.
Se axau in deosebi pe mate-info sau participau si la alte materii.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu! Doar ca am absolvit-o acum peste 40 de ani si nu se mai potriveste cu ce se face astazi. Un lucru a reiesit clar din intrebarea ta: faptul ca materiile sunt optionale. Nu! Aici gresesti. Toate materiile sunt obligatorii la facultatile militare si esti obligat sa participi la toate. Mai mult, daca iei note proaste ai probleme cu invoirile si permisiile iar notele sub 5 te pot duce la exmatriculare cu plata cheltuielilor de scolarizare.