| SalutTPU22 a întrebat:

Salut, as vrea sa urmez o cariera in politie, gen un grad inalt, nu stiu sa ma exprim, cum americanii au SWAT, trupele speciale, imi puteti spune cei cu experienta despre jandarmerie sau politie, salarii, de ce e bine sa mergi, de ce e rau, chestii asemanatoare, multumesc,

9 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1 ai o constitutie atletica-sportiva? 2. ai administrat cu discernamant si cam/calculat situatiile dificile/periculoase/conflictuale prin care ai trecut? 3. ai disponibilitatea de a te sacrifica pe tine, in folosul unei alte persoane/grupuri/comunitati? 4. sanatatea te favorizeaza in situatii de clima extrema-rece, cald, umiditate, uscaciune(desert)? daca ai aceste calitati: poti avea o cariera de succes si un salariu/indemnizatie de peste 5000 de euro

| JackR a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

5000 de euro?! Unde, domnule, unde?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru JackR):

Brigada antitero DIAS

| JackR a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

5000 de euro, pentru un bugetar?! Sincer, nu prea cred, dar orice este posibil.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru JackR):

Pentru riscurile si sacrificiile acestor bravi soldati, consider ca este cam mica indemnizatia!

| JackR a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Riscuri, foarte probabil. Dar sacrificii?! N-am auzit de nici un membru DIAS mort in misiune. Poate doar mort de beat! Si lasa-ma sa-ti spun ca 60000 de euro (adica 70000 de dolari) pe an nu primesc nici ofiterii din Navy SEAL (si stiu asta din surse sigure).

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

@ ai teama de inaltime? iti controlezi tentatia de a conduce cu viteza excesiva?

| AMCAT a răspuns:

Salarile pot ajunge pana la 5-6 mii de lei. De ce e rau? Salariile se pot duce in farfuria lui Dragnea. De ce e bine? Intr-un oras mic stai degeaba si esti platit.

| SalutTPU22 explică:

Ok... eu as vrea ceva roman, sunt inalt, am inceput sa imi formez structura atletica, medii am destul de bune, cam una maxim doua de 8 si restul 9 si 10