| Dumbi a întrebat:

As vrea (si sper sa devina visul acesta, realitate) dupa ce termin liceul sa devin Medic Sportiv. Am auzit ca e printre cele mai cautate profesii de pe partea de medicina, nu prea ma incanta ideea de a sta 5 ani intr-o facultate, dar sper sa ma obisnuiesc cu ideea.
Aceasta profesie de Medic Sportiv, o obtin doar dupa terminarea a 3 ani de medicina de baza si dupa 2 ani pe specialitate? Am auzit ca salariul e in jur de 3000 de lei? (Chiar daca peste 9 ani, s-ar putea mari, sau scadea, in cel mai rau caz).

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

5 ani? De ce crezi ca vei scapa atat de usor laughing. Medicina dureaza minim 6 ani + alti cativa ani stagiatura si rezidentiatul.Medicul de familie scapa cel mai usor cu doar 9 ani.Cat despre cea mai cautata ramura a medicinei, nicidecum nu este aceasta.

| Dumbi explică (pentru WaterDrop):

Am zis ca e una dintre cele mai cautate, chiar se cauta…