| David3234 a întrebat:

Aveti idee cam ce probe trebuie sa dau pentru subofiteri(Mapn)? In perioada de scolarizare, trebuie sa inveti tot timpul sau mai rar? Am auzit ca nu prea se face scoala calumea. Cam ce salariu o sa iau dupa aceasta perioada de scolarizare? Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Cosmin183M a răspuns:

Subofiţeri, un an, învăţământ de zi
Probele de concurs şi ponderea acestora în media de admitere:
• Examinare psihotehnică – probă eliminatorie (ADMIS/RESPINS); • Limba engleză – test grilă, probă eliminatorie; 10 % pondere în calculul mediei de admitere; • Limba română (limbă şi comunicare), Legislaţie în domeniul apărării şi Pregătire de specialitate – test grilă, 80% pondere în cadrul mediei de admitere.
Media examenului de bacalaureat – 10 % pondere în cadrul mediei de admitere. O sa ai un salariu frumos
Sper ca te-am ajutat funda!

| David3234 explică (pentru Cosmin183M):

Mersi frumos! Doamne ajuta sa intru happy

| Cosmin183M a răspuns (pentru David3234):

Succes!

| David3234 explică (pentru Cosmin183M):

Mersi frumos! Stii cumva ce trebuie sa invat pentru testul la romana?

| Cosmin183M a răspuns (pentru David3234):

Imi pare rau asta nu stiu, dar daca aflu iti scriu!

| David3234 explică (pentru Cosmin183M):

Ok,frate,mersi frumos!

| Cosmin183M a răspuns (pentru David3234):

Face extraordinar de mult sa vorbesti frumos si pentru asta te-am ajutat si eu cum am putut.7 ani de acasa sunt mai importanti decat 5 ani de facultate.

| David3234 explică (pentru Cosmin183M):

Mersi frumos, vorba aceea, respecta ca sa fi respectat!

| Cosmin183M a răspuns (pentru David3234):

Exact,vorba asta o sa fie cat vom trai!